תיקון 190 לפקודת מס הכנסה : התיקון שיסייע לכם למנף את החיסכון הפנסיוני שלכם, כך שיניב לכם יותר פוטנציאל תשואה

גמלאים, על תיקון 190 לפקודת מס הכנסה כבר שמעתם?

לאורך כל שנות עבודתכם הקפדתם להפקיד אחוז מסוים מהכנסתכם הקבועה בצד, מתוך מחשבה על הילדים, הנכדים וכדי שתוכלו לחיות ברווחה בעת פרישתכם לגמלאות. והנה, שעת הפרישה הגיעה ואתם בטוחים שאתם ערוכים היטב לכל העתיד לבוא. עצרו רגע, על תיקון 190 לפקודת מס הכנסה כבר שמעתם? תיקון 190 – התיקון שיאפשר לכם לקבל יותר מהחיסכון הפנסיוני שלכם באמצעות השקעה בקופות גמל: כל המידע במאמר הבא.

אז מה בעצם הפירוש של תיקון 190?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה עבר בכנסת במאי 2012. התיקון מאפשר לכל אדם המגיע לגיל פרישה להפקיד סכום מסוים מכספי הפיצויים שלו בקופת גמל, כך שהוא נהנה מהיתרונות שהיא מציעה בתור אפיק השקעה בשוק ההון : מיסוי, מגוון ועלויות ומעצם היותה אפיק "שקוף" המפוקח על ידי משרד האוצר.

4 היתרונות של קופת הגמל בתור אפיק השקעה

יתרון ראשון: מיסוי

במסגרת תיקון 190, קופות הגמל זוכות למספר יתרונות הנוגעים למיסוי, כך שמנהל הקופה זוכה להעלאת פוטנציאל התשואה על הרווחים:

  • פטור מלא על מס רווחי הון(מגיל 60 ועד לפרישה): בכל מכירה של נייר ערך ברווח; חלוקת דיבידנדים במניות או ריבית על איגרות חוב – מנהל הקופה לא משלם מס על רווחי ההון הללו.
  • שיעור מס של 15% בלבד על הרווחים בעת משיכה(מעל גיל פרישה): בהשוואה לשיעור של 25% הנהוג בכל אפיק השקעה אחר. במשיכה קצבתית פטור מלא.
  • פטור מלא ממס על רווח מצטבר, במעבר בין אפיקי השקעה: כאשר רוצים לעבור בין מסלולים על מנת לצמצם או להגדיל את הסיכון בהשקעה, אין תשלום מס על הרווח.

יתרון שני : אפיקי השקעה

בהשוואה להשקעה בדרכים אחרות המאפשרות רק השקעה בניירות ערך, מנהלי קופות גמל רשאים להשקיע באפיקים אחרים, כגון בשווקים בחו"ל, בנכסי נדל"ן מניב ובהשתתפות בהנפקות השמורה לגופים מוסדיים בלבד.

יתרון שלישי: עלויות

קופות גמל נהנות מעלויות נמוכות הרבה יותר בכמה מישורים בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים:

  • דמי ניהול נמוכים
  • עלויות קניה ומכירה נמוכות של ניירות ערך
  • פטור ממע"מ + עמלות בנקאיות

יתרון רבעי: שקיפות

ידוע כי קופות הגמל הן אפיק השקעה המפוקח על ידי משרד האוצר, מה שמבטיח למשקיעים בהן שקיפות מלאה הבאה לידי ביטוי בפרסומים של התשואות בקופה על בסיס חודשי של חתכים ומסלולי השקעה.

רוצים לדעת איך גם אתם יכולים למנף את החיסכון הפנסיוני שלכם?

לנו ב LTM ניסיון רב בעבודה מול מגוון בתי השקעות מהמובילים במשק. אנו נוכל לנתב אתכם לבית ההשקעות המתאים ביותר, בהתאם לתקופה, לצרכים האישיים – ההון להשקעה והמסלול הרצוי.

LTM  – מובילים אתכם לרווחה כלכלית ולשקט נפשי073-2638598